Relaks,  Terapia ducha,  Zdrowie psychiczne

Odkryj swoją dharmę

Każdy z nas w swym życiu ma do zrealizowania swoją dharmę. Czym jest dharma? Jak ją odnaleźć? Co może dać Ci jej odkrycie?

Dharma jest Twoim życiowym celem. Rozpoznaj go, odkryj i ciesz się każdym dniem. Poczuj prawdziwy spokój, harmonię z otaczającym Cię światem i szczęście. Jednak rozpoznanie swojej dharmy nie zawsze jest czymś prostym. Czasem maszerujemy przez życie, zupełnie nie zastanawiając się w jakim celu, po co, dokąd zmierzamy. Kroczymy ścieżką, której nie wybraliśmy. Idziemy z prądem. Jednak w głębi duszy czujemy pustkę. Czegoś nam brakuje. I co ciekawe, żadne pieniądze, zabawy, wycieczki, praca, znajomi i rodzina, czy przedmioty, które możemy kupić nie dają nam w pełni satysfakcji. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie rozpoznaliśmy swojego życiowego celu. Nie znamy go i nie realizujemy. Dlatego czujemy się nieszczęśliwi.

Jak najlepiej wykorzystać swój potencjał?

Rodzimy się z pewnymi talentami, predyspozycjami, które mają nam pomóc w realizacji swojej życiowej dharmy. Ich rozwijanie pomoże nam w ukończeniu misji, z którą rodzimy się na Ziemi. Jak jednak najlepiej wykorzystać swój potencjał?

Chcąc odkryć swoją dharmę – ZATRZYMAJ SIĘ na chwilę. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i wsłuchaj się w swoje wnętrze. Wycisz umysł. Nie skupiaj się na niczym. O niczym nie myśl. Zrób kilka głębokich wdechów, a następnie zadaj sobie kilka pytań:

  • Co sprawia Ci przyjemność? Co wywołuje radość na Twojej twarzy, w Twoim sercu?
  • Jakie są Twoje talenty, mocne strony?
  • Co jest dla Ciebie naprawdę ważne w życiu?
  • Jaką ścieżką chcesz dalej kroczyć? Co chcesz robić? Co podpowiada Ci umysł, a co serce?
  • Co chciałbyś robić, gdybyś nie musiał pracować? Na czym chciałbyś się skupić?
  • Co za młodu sprawiało Ci prawdziwą przyjemność?
  • Jak chciałbyś spędzać wolny czas? A jak teraz spędzasz wolny czas?
  • Czego chciałbyś w życiu dokonać? Czego pragniesz się nauczyć w ciągu najbliższego roku?
  • Kto lub co Cię inspiruje?
  • O czym marzysz?

Zadaj sobie powyższe pytania. Daj sobie czas na znalezienie właściwych odpowiedzi. Nie spiesz się. Aby odnaleźć swoją dharmę musisz być cierpliwy i wyrozumiały. Dla kogo spytasz? Przede wszystkim dla siebie. Praca nad życiowym celem, Twoją misją, powołaniem może przynieść Ci mnóstwo korzyści. Odnajdziesz spokój wewnętrzny. Zaczniesz harmonizować się ze Wszechświatem. Poczujesz równowagę ciała, umysłu i duszy. Odkryjesz prawdziwe szczęście, a wszystko co będziesz robić, zacznie Cię uskrzydlać. Czas spędzony na wykonywanie zadań zgodnych z Twoją dharmą, to czas najlepiej wykorzystany, taki, który nie dłuży się i wywołuje stan FLOW.

Oczywiście w ciągu życia Twój cel może ulec zmianie. To dobrze! Dojrzewasz, uczysz się wielu rzeczy, rozwijasz. To całkowicie normalne. Zaakceptuj to i płyń z życiem, nie pod prąd. Śmiało podążaj drogą, którą sobie wyznaczyłeś!

Mam na imię Dorota Anna Wąsik. Jestem Biomasażystą & Diet Coachem. Od dawna fascynuje mnie temat zdrowia, zdrowego tryby życia, leczenia za pomocą medycyny tradycyjnej, masażu, terapii tkanek głębokich, diety, podejścia psychologicznego, jak i leczenia przy pomocy medycyny alternatywnej i technik Dalekiego Wschodu. Prowadzę własną działalność Arkadia Zdrowia i jestem z tego dumna. Dziękuję za każdy dzień, kiedy mogę pomóc nie tylko sobie, ale również innym ludziom: fizycznie poprzez masaż, dietę, ruch, jogę, medytację, ale również poprzez zmianę sposobu myślenia o sobie i o świecie. Moje motto: Uwierz w siebie! Pokochaj siebie na nowo!

Daj znać, co o tym myślisz!