Masaże i zabiegi kosmetyczne

Maderoterapia – zapomniany zabieg antycellulitowy

Większość osób zna mnie z holistycznego podejścia do życia, zapobiegania chorobom i leczenia. I choć skończyłam tradycyjne studia i liczne kursy opierające się na zagadnieniach medycyny konwencjonalnej to jednak widzę, że w wielu przypadkach to podejście jest zbyt płytkie. Zafascynowana Ajurwedą, medycyną chińską oraz tradycyjną medycyną tybetańską, akupresurą, akupunkturą, terapią manualną, masażami orientalnymi i tkanek głębokich, pinoterapią oraz wieloma innymi metodami pracy z ciałem staram się cały czas wynajdywać coś nowego, dla moich pacjentów. Po pierwsze w ten sposób sama staję się mądrzejsza, rozwijam się, ale przede wszystkim skuteczniej pomagam moim kochanym Pacjentom.

I tym razem znalazłam przez przypadek, buszując po internetowych zakamarkach wyjątkowy masaż antycellulitowy. Cały zabieg nazywany jest MADEROTERAPIĄ. Należy do holistycznych terapii pracy z ciałem. W metodzie tej wykorzystuje się manualne techniki szybkiego, pobudzającego masażu, drenaż limfatyczny, a także specjalnie zaprojektowane narzędzia z drewna bukowego lub brzozowego. Różnią się one kształtem, wielkością i intensywnością stymulacji skóry i tkanki podskórnej. W skuteczny i szybki sposób umożliwiają pozbycie się cellulitu, nawet u osób o delikatnej skórze i pękających naczynkach, u których bańka chińska jest przeciwwskazana.

Do podstawowych urządzeń stosowanych w kolumbijskim masażu antycellulitowym, czyli w maderoterapii są;

 • deska tonizująco-drenująca
 • wałki drenujące o różnej wielkości ząbków
 • wałki z kolcami (dużymi, małymi, ostrymi, płaskimi)
 • wałek kasztanowy
 • kij do masażu pleców
 • wałek księżycowy
 • puchar vacum i puchar modelujący

W zależności od miejsca stosowania zabiegu, można również wykorzystywać inne narzędzia takie jak:

 • masażer podbródka
 • masażer biustu
 • masażer głowy
 • rollery
 • masażer rolkowy antycellulitowy i wiele wiele innych

Zabieg maderoterapii jest bardzo przyjemny i prawie całkowicie bezbolesny. Przynosi szereg korzyści dla całego ciała. Przede wszystkim umożliwia pozbycie się skórki pomarańczowej, rozbicie nagromadzonego cellulitu, wygładzenie skóry, nadanie jej gładkości i sprężystości. Kolumbijski masaż antycellulitowy usuwa martwy naskórek oraz nagromadzone w naszym ciele toksyny i zbędne produkty przemiany materii, przyspiesza przepływ krwi i limfy, odżywia i dotlenia tkanki przyspieszając procesy odbudowy i regeneracji ciała. Zwiększa również przemianę materii, co korzystnie wpływa na proces odchudzania i modelowania sylwetki. Inne efekty kuracji to przede wszystkim relaks i odprężenie dla ciała i umysłu, rozluźnienie zmęczonych i przeciążonych mięśni, zmniejszenie bólu mięśni, poprawa siły i zakresu ruchu, a nawet przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, zastojom i opuchliznom.

Maderoterapia należy do nieinwazyjnych metod pracy z ciałem. Długotrwałe efekty widoczne są już po zaledwie 5 zabiegach i przy zastosowaniu odpowiedniej, zdrowej diety i wprowadzeniu aktywności fizycznej, utrzymują się przez długi czas.

Daj znać, co o tym myślisz!